Kauno laisvoji ekonominė zona

Jūsų verslas – Kauno laisvojoje ekonominėje zonoj – vienoj didžiausių laisvųjų ekonominių zonų Baltijos regione.
Kauno laisvoji ekonominė zona (Kauno LEZ) užima 534 ha plotą. Svarbiausi Kauno LEZ privalumai – geografinė padėtis ir plėtros galimybės.
Pagrindinis Kauno LEZ tikslas – efektyviai panaudoti Kauno regiono potencialą ir infrastruktūrą, sudarant palankias sąlygas šalies ir užsienio investicijoms, naujų technologijų kūrimui ir darbo vietų steigimui. LEZ’e įsikūrusioms įmonėms taikomos mokesčių lengvatos.

Mokestinės lengvatos

Įmonės, investuojančios daugiau kaip 1 milijoną eurų:

  • pirmuosius šešis ataskaitinius laikotarpius nemoka pelno mokesčio;
  • kitus dešimt ataskaitinių laikotarpių moka tik 50% Lietuvos įmonių pelno mokesčio (pelno mokesčio tarifas 2015 m. Lietuvoje 15 %).

Įmonės nemoka nekilnojamojo turto mokesčio.

Užsienio investuotojų Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje gauti dividendai neapmokestinami Lietuvos Respublikos Pelno mokesčio įstatymo numatyta tvarka.

Sklypai su įrengta infrastruktūra

Didžioji dalis teritorijos jau paruošta ir naudojama “plyno lauko” investicijoms. Daugumai žemės sklypų parengti detalieji planai, įrengta reikalinga infrastruktūra iki sklypo ribos:

  • Asfaltuotas kelias;
  • Vandentiekis ir kanalizacija;
  • Dujotiekis;
  • Lietaus nuotekų sistema.

Pasirašius sutartį, yra galimybė pakoreguoti infrastruktūrą pagal konkrečios veiklos poreikius.

Kauno LEZ’e siūlomi sklypai įvairaus dydžio, galima rinktis nuo 20 arų ploto.

Patogi geografinė padėtis

Kaunas laisvoji ekonominė zona yra įsikūrusi pagrindinių transporto koridorių sankirtoje.
Greitkelis A6 driekiasi nuo Varšuvos iki Sankt Peterburgo per kitas Baltijos šalių sostines – Rygą ir Taliną. Greitkelis A1 jungia Kauno LEZ su Klaipėdos jūrų uostu ir Vilniumi bei driekiasi Minsko, Kijevo ir Maskvos link.
Taip pat Kauno LEZ yra patogiai pasiekiama iš visos Lietuvos.
Kauno LEZ yra tik 20 minučių kelio nuo Kauno miesto centro ir 10-15 minučių nuo pagrindinių gyvenamųjų rajonų, taip užtikrinant čia įsikūrusių įmonių darbuotojams greitą ir patogų susisiekimą.

Skirtingos teritorijos pagal įmonių veiklas

Gamybos ir logistikos teritorija
Tai – pirmasis LEZ teritorijos vystymo etapas. Didžioji dalis teritorijos jau paruošta ir naudojama „plyno lauko“ investicijoms. Daugumai žemės sklypų parengti detalieji planai, įrengta reikalinga infrastruktūra. Šiuo metu Gamybos ir logistikos teritorija yra dinamiškiausiai besivystanti Kauno LEZ teritorijos dalis. Čia įsikūrusios gamybos, elektronikos ir automatizavimo, logistikos ir distribucijos, maisto pramonės bei farmacijos įmonės.
Ši LEZ teritorijos dalis tiesiogiai matoma nuo A6 kelio. Į gamybos ir logistikos teritoriją patogu atvykti automobiliais ar krovininiu transportu tiek iš Kauno miesto ar rajono, tiek iš kitų Lietuvos vietų.
LEZ veikiančių įmonių darbuotojai atvyksta automobiliais ar viešuoju transportu. Apie 600 laisvojoje ekonominėje zonoje dirbančių darbuotojų įmones pasiekia naudodamiesi autobuso maršrutu Nr. 150, kurio aprėptis – didžioji Kauno miesto dalis. Autobuso grafikas yra pritaikytas prie darbuotojų pamainų ir užsuka į LEZ teritoriją. Įsikuriant vis naujoms įmonėms, teritorijoje auga ir viešojo transporto stotelių skaičius.

Oro parkas
Kauno laisvoji ekonominė zona dalinasi 3 km besidriekiančia bendra riba su Kauno tarptautiniu oro uostu. Palei šią ribą išsidėstę žemės sklypai rezervuoti su aviacijos industrija susijusių verslo įmonių plėtrai.
Dėl LEZ teritoriją ir oro uosto pakilimo taką netrukus sujungsiančio orlaivių riedėjimo tako Oro parko teritorija yra ypač patraukli oro linijų bazėms, orlaivių aptarnavimo, aviacijos pramonės (lėktuvų surinkimas, bandymai ir prekyba) įmonėms, nes jos vienu metu gali turėti priėjimą prie pakilimo tako ir naudotis mokestinėmis bei muitų lengvatomis, teikiamomis LEZ.
Netoli Oro parko numatomas geležinkelio linijos atvedimas nuo Kauno intermodalinio terminalo Palemone, taigi netrukus Oro parko teritorijoje bus derinami oro, sausumos ir geležinkelių transporto keliai.

Verslo gatvė
Būsimų pastatų kompleksas prie A6 kelio, kuriame siūlomi žemės sklypai, tinkami biurams ir viešbučiams. Biurams planuojama skirti apie 12 ha ploto. Šalia biurų numatoma vieta automobilių stovėjimo aikštelėms. Visiems sklypams parengti detalieji planai, įrengta reikalinga infrastruktūra.
Tai bus lengvai pasiekiama teritorija su gerai išvystyta transporto priemonių parkavimo sistema bei moderniomis biurų patalpomis, atitinkančiomis šiandienos reikalavimus. Puikus matomumas, modernių įmonių kaimynystė, patogus atvykimas ir išvykimas, nesikertantis su transporto piku. Lengvuoju automobiliu iš miesto centro į Kauno LEZ atvykstama per 20 minučių, o iš pagrindinių gyvenamųjų rajonų – per 10-15 minučių.

2017 m. Verslo gatvėje bus baigtas pirmasis biurų projektas.

Martynas Židonis

Nekilnojamojo turto konsultantas

+370 612 59289
martynas@rees.lt

Taupykite laiką ir pinigus, nes mes dirbame Jums.
Turite klausimų, reikia konsultacijos? Šis objektas neatitiko Jūsų ieškomo objekto kriterijų? Parašykite mums arba paskambinkite.